top of page
Chráněná šicí dílna
Podpořte nás

Velice nám to pomůže v poskytování kvalitních sociálních služeb pro lidi s duševní nemocí. Zároveň můžete přispět na rozvoj dalších projektů. Pomoci nám můžete finančním nebo věcným darem.

O dílně

V šicí dílně nabízíme lidem práci a zákazníkům své služby v oboru praní či šití na zakázku. Dílna má velkou tradici a její vedoucí má dlouholetou odbornou praxi. V dílně dbáme na to, aby se zaměstnancům dobře pracovalo a při domlouvání zakázek se zákazníky se vždy snažíme najít cestu, jak všechno co nejlépe vyřešit, aby to skutečně fungovalo.

Náš  příběh

V roce 2012 Výměník začal hledat další příležitosti pro pracovní uplatnění žen. Začala vznikat  šicí dílna, ve které ženy opravovaly oděvy a vyráběly dekorativní předměty. V roce 2017 se šicí dílna přestěhovala do větších prostor a přibyly zakázky na kompletaci, praní a žehlení. Poslední významný skok nastal v roce 2019, tehdy nám přibyly zakázky pro firmy a pod záštitou šicí dílny jsme začali realizovat úklidy.

Otevírací doba

pondělí - pátek

7:00 - 14:00

Kontaktní osoba

Jana IZAIASZOVÁ

Kontakt

Jana IZAIASZOVÁ Vedoucí šicí dílny

jana.izaiaszova@pdzvymenik.cz

+420 734 253 875

Děkujeme za odeslání poptávky!

Máte zájem o:

Napište nám

Podpořte nás

Chcete se s námi podílet na poskytování kvalitních sociálních služeb pro lidi s duševní nemocí?  Pomoci nám můžete finančním i věcným darem nebo expertní radou. V případě zájmu kontaktujte Věru Šandovou.

E-mail: vera.sandova@pdzvymenik.cz

Tel: +420 737 173 316

Koho zaměstnáváme - kdo pro vás šije a tvoří

Vedoucí šicí dílny Jana Izaiaszová se pohybuje v oblasti sociálních služeb od roku 1998. Po patnáctiletém působení v CEDRu Pardubice, kde pracovala na pozici vedoucí chráněné a rehabilitační rukodělné dílny pro osoby s duševním onemocněním, změnila typ​ sociální služby a nastoupila jako vedoucí ergoterapie v Topasu Holice, v domově se zvláštním režimem pro osoby s Alzheimerovou nemocí. Odtud po pěti letech přešla do svého současného zaměstnání ve Výměníku.

„Na práci ve Výměníku mám ráda její rozmanitost, každý den je jiný, každá nová zakázka je výzva a zároveň vím, že v případě problému nezůstanu na jeho řešení sama, že mohu počítat s podporou kolegů.“

Zákazníci od nás dostávají zboží ve standardní kvalitě a zároveň si mohou uvědomit, že zdravotní hendikep není nutně překážkou k odvádění kvalitní práce.

Co o Výměníku říkají naši zaměstnanci?

„Každý řeší nějaký problém a je dobré když vám někdo podá pomocnou ruku.“

Zuzana

44 let, švadlena

„O středisku Výměník jsem se dozvěděla z internetu, když jsme hledala práci v chráněné dílně. Mám psychické problémy již od mládí. Pracovala jsem již v několika chráněných dílnách a můžu říct, že tady je k zaměstnancům ten nejlepší přístup co jsem zažila. Proto sem chodím ráda a myslím, že jsem v dobrých rukou lidí, kterým na ostatních záleží.“

Lucie

42 let, švadlena

„Do výměníku jsme se dostala za pomoci pracovníků v nemocnici. Léčím se z postraumatu a z chronické únavy. Jsem velice ráda, že zde pracuji. Můžu zde pracovat podle mých zdravotních podmínek. Pracovníci PDZ  jsou ohleduplní, přizpůsobí se vašemu handicapu a vždy pomůžou. Nikdo tu není méněcenný. Práce mě naplňuje. V běžném provozu bych neobstála. Pokud se člověk neocitne v problému, neuvažuje, že existují takové možnosti a organizace, a to je škoda. Každý řeší nějaký problém a je dobré když vám někdo podá pomocnou ruku.“

Pro koho pracujeme

 • Pro jednotlivce

 • Pro domácnosti

 • Pro firmy

 • Pro školská zařízení a dětské skupiny

 • Pro zdravotnická zařízení

 • Pro neziskové organizace

 • Pro organizace státní správy

Pro firmy –⁠ náhradní plnění

Firmy, které zaměstnávají více jak 25 zaměstnanců, mají povinnost zaměstnat osobu se zdravotním znevýhodněním. Při nesplnění této podmínky si ovšem může zaměstnavatel vybrat, v jaké podobě bude náhradně plnit:

 • čerpat náhradní plnění nákupem výrobků a služeb nebo zadáním zakázek zaměstnavatelům OZP, mezi které patří i Výměník

 • odvodem finančního obnosu do státního rozpočtu ve výši 2,5násobku průměrné mzdy za každou nezaměstnanou OZP,

 • kombinace předchozích dvou variant náhradního plnění.

Ve Výměníku poskytujeme férové náhradní plnění, to znamená, že zaměstnáváme více jak 50 % lidí se zdravotním postižením. Nákup u nás neznamená jen získání potřebné faktury, ale reálnou podporu skutečným lidem se zdravotním znevýhodněním, kteří díky tomu můžou být zaměstnaní za férových podmínek. 

Eva Štursová

Obchodní oddělení

„Dostihový spolek a.s., který je organizátorem mnoha akcí v areálu Pardubického závodiště, pro přípravu prostor pro své obchodní partnery a přátele již několik let využívá služby šicí dílny střediska Výměník. Mají zde velmi šikovné švadleny, které si poradí s každým materiálem. Pokud nás navštívíte a položíte skleničku na stůl s ubrusem s ozdobou v barvách Dostihového spolku, s běhounem v barvě příslušného dostihového dne či ubrouskem v barvách kvalifikace máte jistotu, že se jedná o kvalitní práci lidí ve Výměníku.

Podílí se také na skvělé prezentaci dostihů. Až budete sledovat dekorování vítězů dostihu, všimněte si stolu s vystavenými cenami. I toto je práce této dílny. Díky Výměníku a jejich šikovných lidí září každý dostihový den čistotou podsedlové dečky. I u nich si umíme společně hrát s barvami.

Za Dostihový spolek a.s. a všechny, kteří se na organizaci akcí na Pardubickém závodišti podílejí, děkujeme za pomoc a podporu v přípravách, kterou ve vás máme.

Těšíme se na pokračování a na nápady, které nám pomohou vytvořit příjemné prostředí pro všechny.“

 

Dostihový spolek a.s.
https://zavodistepardubice.cz

Jiřina Tkadlecová

Vedoucí učitelka MŠ Tuněchody

„Rádi bychom poděkovali za Vaši dodávku dětských prostěradel pro naši mateřskou školu. Tato prostěradla byla z froté od českého výrobce a ušita dle našich požadavků s ohledem na rozměry našich dětských postýlek. Velkou výhodou byla i úprava vtažené gumy, díky které prostěradlo dobře drží na matraci. Rádi bychom vyzdvihli i stálobarevnost použitého materiálu. Tato prostěradla jsme mohli pořídit i díky příznivé ceně a rychlé odezvě na naši objednávku a vstřícnosti. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci.“

Základní škola a Mateřská škola Tuněchody, okres Chrudim
https://www.skolatunechody.cz

Co jsme už dělali a pro koho

 • Hanes Czech republic, s.r.o.
  Pro firmu Hanes kompletujeme spodní prádlo značky Bellinda. U každého kusu provedeme kontrolu kvality, označíme velikostí a kódem zboží. Navlékneme na ramínko, nebo vložíme do krabičky. 

 • Elektrárny Opatovice, a.s.
  Pro Elektrárnu Opatovice pereme a žehlíme pracovní oděvy, v případě potřeby provedeme drobnou opravu oděvů. Pracovní oděvy tak vracíme jako nové. 

 • Salesiáni dona Bosca
  Šili jsme podsedáky pro děti do společenské místnosti. Podsedáky jsou ušity z kvalitní pevné látky přesně na míru pro židle v dětském centru. https://www.facebook.com/Vymeniksocialnifirma/posts/3095815560466918

Reference od našich zákazníků

„Těšíme se na pokračování a na nápady, které nám pomohou vytvořit příjemné prostředí pro všechny.“

Služby

 • Šijeme
  Šijeme menší a střední zakázky. Díky tomu můžeme vyjít vstříc i specifickým požadavkům našich zákazníků. Šijeme povlečení, závěsy, tašky, zástěry a podsedáky. Vyrábíme také pomůcky pro zdravotně znevýhodněné a seniory.

 • Kompletujeme
  Věnujeme se kompletaci spodního prádla. Pro firmy kompletujeme dárkové předměty i ve větším rozsahu. Nabízíme také unikátní zlatnické a hodinářské sáčky.

 • Pereme a žehlíme
  Pereme a žehlíme ručníky, utěrky, ubrusy, ložní povlečení pro dětské skupiny a pracovní oděvy pro firmy.

Co pro vás děláme nejraději

 • Šijeme povlečení a utěrky

 • Kompletujeme balíčky a zboží, které má stálé složení

 • Navrhujeme a šijeme pomůcky pro snadnější život seniorů

bottom of page