top of page

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví ve Výměníku má mnoho podob. Forma je vždy zvolená svobodně a na míru. S každým dobrovolníkem hledáme tu aktivitu, která jej bude naplňovat a těšit. Dobrovolník dává část svého času, energie a schopností ve prospěch našich klientů a my mu za to dáváme možnost zažít dobrý pocit doplněný o vzdělávání a podporu. 

Adresa

Lonkova 510 a Mladých 325

530 09 Pardubice

Podpořte nás

Chcete se s námi podílet na poskytování kvalitních sociálních služeb pro lidi s duševní nemocí?  Pomoci nám můžete finančním i věcným darem nebo expertní radou. V případě zájmu kontaktujte Věru Šandovou, vera.sandova@pdzvymenik.cz,

​ Tel: +420 737 173 316.

Dobrovolnictví a stáže

Sdílený příběh dobrovolníka

Tereza, 18 let

„Jmenuji se Tereza, je mi 18 let a jsem studentkou gymnázia. K dobrovolnictví a pomoci druhým mně vždy vedla maminka, která mi byla dobrým příkladem. Ať už se jednalo jen o milé gesto člověku, kterého potkáte, či úsměv na tváři nebo darování peněz na dobrou věc. Poprvé jsem začala pravidelně dobrovolničit pro UNICEF ve svých 15 letech, kde pomáhám dodnes. Chtěla jsem ale také pomáhat lidem napřímo a být s nimi v přímém kontaktu. Proto trávím jednu hodinu týdně čas s paní M., chodíme společně bruslit a učíme se španělštinu. Cítím se důležitou součástí týmu Výměníku.“

Co u nás může dobrovolník dělat?

 • Vedení zájmových aktivit
  Podílejte se na tvorbě aktivit, které pořádáme pro klienty v našich střediscích. Může se jednat o asistenci při vedení podpůrných a svépomocných skupin, vytváření programu klubových setkávání, výuku cizích jazyků, vedení tvůrčích činností, ale i mnoho dalšího.
   

 • Asistované přátelství
  Staňte se dobrým parťákem některého z našich klientů. Stejně jako každý z nás, i lidé s duševním onemocněním potřebují mít přátele, se kterými můžou podnikat společné aktivity, popovídat si a důvěřovat jim. S naším klientem můžete smysluplně trávit svůj čas tím, co vás bude společně bavit, například navštěvovat kulturní akce, chodit do přírody či dělat nějaký sport.
   

 • Administrativa
  Pomáhejte nám v administrativních aktivitách. Může se jednat například o PR, fundraising, mailing, vedení adresářů, zpracování dotazníků, realizaci výzkumu, kompletaci dokumentů a podobně.
   

 • Pořádání akcí
  Pomáhejte nám s pořadatelskou činností kulturních a vzdělávacích akcí.

Jak se u nás můžete stát dobrovolníkem?

Je vám více než 15 let, jste trestně bezúhonný/-á a spolehlivý/-á? 

Kontaktujte Boženu Šedivou na e-mailu: bozena.sediva@pdzvymenik.cz.

Na společné schůzce zjistíme, jaká jsou vaše očekávání, a domluvíme se na konkrétní činnosti, následně vás zaučíme a budeme vám poskytovat podporu při vašich dobrovolnických aktivitách.

Co vám dobrovolnictví ve Výměníku přinese?

 • Zaškolení
  Zaškolíme vás v oblasti komunikace s lidmi s duševním onemocněním.
   

 • Smysluplně strávený čas
  Svůj volný čas strávíte aktivně a smysluplně ve prospěch lidí, kteří to potřebují.
   

 • Nové kontakty a pozvánky na akce
  Budeme vás průběžně informovat o naší činnosti a zvát vás na akce, které pořádáme.
   

 • Rozvíjení dovedností a podpora
  Poskytneme vám podporu, reflexi a zpětnou vazbu k vaší práci. Dáme vám prostor ke sdílení a budeme rozvíjet vaše dovednosti.
   

 • Získání praxe
  Potvrdíme vám osvědčení o absolvování praxe. Pokud studujete, dobrovolnická činnost dodá vašim studiím nový rozměr a obzory a rozšíří vaše znalosti i dovednosti. Dobrovolnickou praxí zároveň zvýšíte svou hodnotu na trhu práce nebo získáte výhodu při přijímacích zkouškách na vysokou školu.
   

 • Vzdělávání
  Při dlouhodobější spolupráci se můžete bezplatně účastnit našich seminářů.
   

 • Pojištění
  Pojistíme vás pro případ odpovědnosti dobrovolníka za škodu, způsobenou jiné osobě úrazem, nemocí, poškozením, zničením nebo ztrátou věci při výkonu dobrovolné činnosti.
   

 • Podpora v nezaměstnanosti
  V případě nezaměstnanosti získáte za výkon dlouhodobé dobrovolnické služby nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Jak nás můžete oslovit

 • když chcete získat další informace nebo se chcete stát dobrovolníkem ve Výměníku
  kdykoli můžete napsat Boženě Šedivé na e-mail bozena.sediva@pdzvymenik.cz
  ve všední dny v pracovní době 9-16 můžete volat na číslo: +420 734 304 735

Kontakt
Mgr. Bc. Božena ŠEDIVÁ Vedoucí sociálních služeb

bozena.sediva@pdzvymenik.cz

+420 734 304 735

Děkujeme za odeslání poptávky

Napište nám

Stáže pro studenty vyšších odborných a vysokých škol

Středisko Výměník nabízí také odborné stáže pro studenty VoŠ a VŠ – jednodenní, dlouhodobé, pro jednotlivce i skupiny max. 4 osob. Odbornou náplň stáže studentů se volí dle jejich individuálních potřeb a požadavků.

Kontaktní osoba

Mgr. Bc. Božena Šedivá

bottom of page