top of page

Co se děje na Facebooku

Café Robinson

O kavárně
Café Robinson je chráněné pracoviště pro lidi nejen s duševním onemocněním, ale i jiným zdravotním znevýhodněním. V naší kavárně si můžete dát domácí dezerty a dorty, slané koláče, bezlepkové i vegetariánské pokrmy, kávu z lokální pražírny a v létě až neskutečně lahodnou a osvěžující zmrzlinu. Vítáni jste u nás i s dětmi nebo vaším psím doprovodem.

 

Náš příběh

V roce 2000 vznikla v prostorách bývalého tepelného výměníku chráněná kavárna. Lidé s duševním onemocněním neměli v té době příliš možností pracovního uplatnění a proto jsme založili kavárnu, abychom jim příležitost pracovat nabídli. Postupně jsme začali vařit a rozšířili sortiment – práci tak u nás našlo více lidí se zdravotním znevýhodněním. Kavárna byla prvním provozem sociálního podniku Výměník. Výměník byl původně pracovní název, který se však nakonec ujal, a stal se názvem celé organizace. 

Finanční podpora v roce 2022

V roce 2022 jsme, díky finanční podpoře z programu „Podpora sociální podnikání v Pardubickém kraji“, pořídili novou chladící vitrínu do barového prostoru kavárny.

V kavárně mohou naši zákazníci mít naše cukrářské produkty jako na dlani.

Mgr. Vít Čejka

Vedoucí provozu kavárny

vit.cejka@pdz.cz

+420 734 253 876

Rezervace, objednávka jídel:

+420 605 942 824

Kontakt

Děkujeme Vám za odeslání poptávky

Máte zájem o:

Napište nám

Otevírací doba

pondělí, úterý, čtvrtek

10:00 - 17:00

středa, pátek

10:00 - 19:00

sobota a neděle

ZAVŘENO

Kontaktní osoba

Mgr. Vít Čejka

Podpořte nás

Pomozte nám, prosím, v poskytování kvalitních sociálních služeb pro lidi s duševní nemocí.  Pomoci nám můžete finančním i věcným darem nebo expertní radou.

V případě zájmu kontaktujte Věru Šandovou, vera.sandova@pdz.cz,

+420 737 173 316.

Koho zaměstnáváme –⁠ kdo pro vás vaří a kdo je vaší obsluhou

Vedoucí kavárny Vít Čejka vystudoval sociální práci a při studiích začal pracoval v komunitních službách. Profesně prošel od služeb pro děti a mládež s problémy, přes práci s rodinami až k práci s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním. Tuto cílovku si zamiloval. Během posledních let úspěšně prošel psychoterapeutickým výcvikem od Instepu. 

„Tato práce je pro mě ideální kombinací možnosti pracovat s lidmi, seberealizace a zároveň porovnání se s tržním sektorem. Vždy vzpomínám jak pro mne, jako sociálního pracovníka, bylo příjemné někoho obsloužit, někomu natočit pivo. Jednalo se o rychlý obchod. Kdy si zákazník vybral, já mu pivo natočil. On zaplatil. A spokojenost byla na obou stránkách. Tato spokojenost byla umocněná vracejícími se spokojenými tvářemi. Takže budu se z plných sil snažit, abyste potkávali co nejvíce spokojených tváří na obou březích Café Robinson… Jak mezi zákazníky, tak mezi kolegy.“ Víťa Čejka

Magda

23 let, pomocná síla v kuchyni

„Ráda peču a chystám zeleninu. Ráda pomáhám Báře. Hodně jsem se toho naučila. Nejvíc mě baví šátečky.“

Tomáš

55 let, barman

„Mám rád práci s lidmi v hezkém a čistém prostředí. Rád ráno připravuji bar, je to fyzická práce a jsem rád, když to odsýpá. Pak i rád objednávám hosty při obědech. Práce ve Výměníku pro mě znamená práci ve skvělém kolektivu, dobré vztahy, podporu od vedoucích, práci s lidmi, poznávání nových jídel a receptů a možnost být užitečný.“

Pro koho vaříme a připravujeme občerstvení

 • Pro jednotlivce

 • Pro domácnosti

 • Pro firmy

 • Pro dětské skupiny

 • Pro neziskové organizace

 • Pro organizace státní správy

 • Pro soukromé akce, oslavy, firemní akce i festivaly

Pro firmy –⁠ náhradní plnění

Firmy, které zaměstnávají více jak 25 zaměstnanců, mají povinnost zaměstnat osobu se zdravotním znevýhodněním. Při nesplnění této podmínky si ovšem může zaměstnavatel vybrat, v jaké podobě bude náhradně plnit:

 • čerpat náhradní plnění nákupem výrobků a služeb nebo zadáním zakázek zaměstnavatelům OZP, mezi které patří i Výměník

 • odvodem finančního obnosu do státního rozpočtu ve výši 2,5násobku průměrné mzdy za každou nezaměstnanou OZP,

 • kombinace předchozích dvou variant náhradního plnění.

Ve Výměníku poskytujeme férové náhradní plnění, to znamená, že zaměstnáváme více jak 50 % lidí se zdravotním postižením. Nákup u nás neznamená jen získání potřebné faktury, ale reálnou podporu skutečným lidem se zdravotním znevýhodněním, kteří díky tomu můžou být zaměstnaní za férových podmínek.

Kamila Skalecká

Vedoucí obchodu  beZobalka

„Z beZobalky jsme oslovili Café Robinson skoro před 3 lety. Od počátku naší spolupráce jsme si zamilovali jejich slané quiche, zákusky a dortíčky, jejich mrkvánky jsou u našich zákazníků už věhlasné. My zas rádi rozšiřujeme věhlas jejich tvorby a působení a máme moc rádi lidi, co tvoří Robinson.“

beZobalka

http://bezobalka.org/

Markéta Málková

firma Czech Technology

„Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem z Café Robinson. Vaření zdravých, velice chutných jídel a servis, který poskytuje zákazníkům je úžasný. Velká pochvala a poděkování všem.“


CZECH TECHNOLOGY s.r.o.
https://www.czech-technology.com

Co jsme už dělali a pro koho

Co o kavárně Robinson říkají naši zaměstnanci?

„Práce ve Výměníku pro mě znamená práci ve skvělém kolektivu, dobré vztahy, podporu a možnost být užitečný.“

Reference od našich zákazníků

„Máme moc rádi lidi, co tvoří Robinson.“

Služby

 • Vaříme
  Specializujeme se na vegetariánskou a veganskou domácí stravu. U nás si můžete dát nebo s sebou objednat bezlepková jídla a polévky. Vaříme v souladu se zásadami udržitelného rozvoje.

 • Pečeme
  Pečeme dorty a zákusky z poctivých surovin: Používáme máslo, mascarpone, belgickou čokoládu, smetanu a čerstvé ovoce. Pečeme i slané koláče a záviny.

 • Catering
  Upečeme a dovezeme občerstvení na vaši akci, ať už je to oslava s rodinou nebo přáteli, svatba, firemní školení nebo festival. Zajistíme pro vás i stánkový prodej drobného občerstvení (nápoje, slané, sladké dezerty) na různých akcích.

 • Pronajímáme prostor
  K dispozici pro vás máme salonek s kapacitou až 15 osob. Při přednáškách, školench, ale i jiném promítání, třeba vašich zážitků z cest, je v něm možné využít promítací plátno a dataprojektor.

 • Pořádáme akce a výstavy
  Máme rádi společnost dalších lidí a těší nás, že jsme součástí krásné lokální komunity. Pořádáme blešáky, swapy, bazárky, koncerty, na které jsou zvaní i lidé z širokého okolí. Rádi v kavárně poskytneme prostor pro výstavy, ať už  fotografií, obrazů či jiné vaší tvorby.

Co děláme nejraději

 • Pečeme dorty a dezerty na vaše oslavy

 • Vaříme pro vás výbornou férovou kávu

 • Potkáváme se s vámi na akcích

bottom of page